Poznajemy liczby

Nr. Katalogowy: 212

Opis produktu
Przygotowany zestaw pomocy dydaktycznych zgodny jest z wymaganiami programowymi kształcenia zintegrowanego. Odpowiada potrzebom nauczycieli, mającym na uwadze wspomaganie rozwoju dziecka w młodszym wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Stanowi pomoc w realizacji treści z zakresu edukacji matematycznej. Plansze poglądowe, zestawy liczmanów i elementów ułatwiających zapis symboliczny liczb, porównań i działań pozwalają na kształtowanie pojęcia liczby naturalnej z zachowaniem najważniejszych aspektów. Dziecko rozumie liczbę naturalną jako syntezę liczby kardynalnej, porządkowej, miarowej i algebraicznej. Ponadto różnorodność tematyki zestawu sprzyja zintegrowaniu z pozostałymi edukacjami oraz urozmaiceniu stosowanych form i metod pracy, a zwłaszcza uaktywnieniu uczniów podczas zajęć. Proponowane pomoce dydaktyczne pozostawiają wiele swobody nauczycielowi w ich doborze i wykorzystaniu w trakcie zajęć.

Pakiet edukacyjny zawiera:
• plansze z monograficznym opracowaniem licz od 0 do 10,
• zestaw kartoników z liczbami - uzupełnienie do plansz z monografiami liczb,
• zestaw liczmanów,
• plansze poglądowe do porównań liczebności zbiorów,
• kartoniki z cyframi od 0 do 9 oraz znakami: >, <, =, +, -,
• plansza do ćwiczeń rachunkowych o tematyce świątecznej,
• zestaw liczmanów - uzupełnienie do planszy o tematyce świątecznej,
• dwie ścienne kostki.