0.00 PLN

Przemocy powiedz NIE

Cena brutto: 114.39 PLN

Rozmiar: 9 x 9 cm

.
Nr katalogowy: 200-5130

Bohaterami historyjek o przemocy są zwierzęta, jak to i w baśniach i przypowieściach bywa. Pozwala to na stworzenie dystansu, jeżeli dana tematyka dotyczy nas bezpośrednio. Taka konstrukcja umożliwia łatwiejszą identyfikację z postaciami opowieści, gdyż nie są oni określeni ani co do płci, ani co do wieku.

Każda seria obrazków przedstawia określony typ przemocy, z którą dzieci i młodzież spotykają się w życiu codziennym. Na zakończenie przedstawiono przykładowe dobre i złe zakończenie.

Materiał wspaniale angażuje dzieci i młodzież w dyskusję, ułatwia wymianę własnych doświadczeń oraz pozwala na wypracowanie własnych strategii zachowań. Cenna pomoc dla nauczyciela podczas lekcji wychowawczych oraz dla pedagoga szkolnego. Polecamy również rodzicom do wykorzystania podczas rozmów z własnymi dziećmi w domu.

Poza funkcją wychowawczą historyjki obrazkowe są atrakcyjną pomocą dydaktyczną w edukacji językowej, nadaje się zarówno do ustnych, jak i pisemnych form wypowiedzi.

» Zastosowanie:
ćwiczenia wypowiedzi ustnej i pisemnej
logiczne myślenie i spostrzegawczość - ustalanie sekwencji zdarzeń
dyskusje na temat norm zachowań społecznych
omawianie sposobów radzenia sobie i przeciwdziałania agresji

» Zawartość:
13 serii obrazków po 4-7 kart każda
łącznie 72 karty wykonane z grubego, lakierowanego kartonu
wymiar karty: 9 x 9 cm
instrukcja
opakowanie: zamykane, kartonowe pudełko

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij