PUS abecadło 1

Rozmiar: 260x140, stron: 24

Opis:

Dzieciom trzy- i czteroletnim nauka poprzez zabawę przychodzi z duża łatwością, bo robią to dla przyjemności i bez wysiłku. Dlatego naukę czytania powinno się rozpocząć od najmłodszych lat życia, kiedy dziecko nie odczuwa jeszcze przymusu nauki.

Celem dydaktycznym książeczek ABECADŁO cześć 1 i 2 jest kształcenie umiejętności:

* rozpoznawania liter jako znaków graficznych,
* rozróżniania liter drukowanych i pisanych: wielkich i małych,
* odwzorowywania i ustalania ich kolejności w alfabecie,
* kojarzenia głoski z jej graficznym obrazem,
* łączenia w pary liter z obrazkiem, którego nazwa rozpoczyna się od danej litery,
* odszukiwania i odczytywania liter drukowanych i pisanych zlanych z tłem,
* łączenia liter pisanych z ich drukowanymi odpowiednikami oraz łączenia liter drukowanych z ich pisanymi odpowiednikami,
* odszukiwania takich samych liter w zbiorach,
* odczytywania prostych trzyliterowych wyrazów, łączenia dwóch sylab w jeden wyraz.

„Z powodzeniem mogą być wykorzystywane

w terapii pedagogicznej dzieci ryzyka dysleksji

oraz ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się”

- Maria Pietniun, Polskie Towarzystwo Dysleksji.