Słownik obrazkowo-wyrazowy

Rozmiar: .

Opis produktu
"Słownik" ma szerokie zastosowanie w różnych sytuacjach edukacyjnych szczególnie w realizacji programu edukacji językowej, edukacji środowiskowej i matematycznej. Stwarza naturalną płaszczyznę integracji treści kształcenia i może dobrze organizować aktywność ucznia i nauczyciela. Pomoc zawiera dwie kategorie tematycznych tj.: materiał ikoniczny i leksykalny.

Pomoc przeznaczona jest do pracy z dziećmi w przedszkolu w grupie 5-6 latków oraz w klasie I jako materiał uzupełniający w elementarnej nauce czytania i pisania. Głównym zadaniem proponowanego zestawu pomocy jest:

- usprawnienie procesu analizy i syntezy słuchowej oraz trening świadomości fonologicznej w zakresie różnicowania i artykułowania głosek języka polskiego.

- kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania (psychomotorycznej, pojęciowej i motywacyjnej), a także opanowanie kodu języka oraz tworzenie dźwiękowej formy słowa na podstawie jego obrazu graficznego.

Zestaw zawiera:

- plansza pokładowa formatu B-2,

- 36 plansz formatu B-3 z elementami ruchomymi.

Materiał ikoniczny

Komplet 95 obrazków, które przedstawiają różne obiekty materialne z codziennego doświadczenia. Są to osoby, zwierzęta, rośliny oraz przedmioty lub obiekty geograficzne. Ilustracje można mocować do specjalnej planszy za pomocą rzepów lub dowolnie zastosować korzystając z tablicy flanelowej, czy też układać na stole.

Materiał leksykalny

Jest to komplet 100 wyrazów umieszczonych na samoprzylepnych plakietkach do mocowania na planszy lub tablicy flanelowej. Wyrazy są zapisywane w wersji drukowanej oraz w wersji pisanej (razem 200 plakietek)