0.00 PLN

Szachy dla dzieci duże 51 na 51 cm

Cena brutto: 148.83 PLN

Duża szachownica na grubej zwijanej macie PCV z efektownymi pionami o wysokości 9,5cm. Rozmiar szachownicy (51cm x 51cm).

Warto uczyć dzieci gry w szachy już w przedszkolu.

Szachy to gra dla każdego - nie ma znaczenia wiek ani płeć. Wielu psychologów namawia do nauki gry w szachy już dzieci w wieku przedszkolnym. Właśnie wtedy dzieci najszybciej rozwijają swoje zdolności intelektualne i społeczne. Powszechnie wiadomo, że maluchy grając w szachy rozwijają zdolność koncentracji, pamięć, umiejętność logicznego myślenia, lepiej radzą sobie z napotkanymi trudnościami, osiągają lepsze wyniki w procesie nauczania. W sferze społecznej dzieci uczą się współzawodnictwa, szacunku do innych graczy oraz kontroli nad własnymi emocjami. Poprawiają się zdolności do obserwacji oraz krytycznej oceny sytuacji.

Początki zajęć szachowych warto prowadzić w sposób bardziej zabawowy pomijając rywalizację. Należy kłaść nacisk na budowanie właściwej komunikacji, zaufania do grupy oraz osiągania przyjemności z obcowania z szachownicą i pionami. Traktujmy grę w szachy jako dobrą rozrywkę dla naszych pociech jednocześnie wzmacniając ich rozwój intelektualny jak i emocjonalny.

Skład zestawu:
- szachownica z trwałej maty PCV o wymiarach 51cm x 51cm
- komplet dużych, efektownych figur do gry w szachy (wysokość króla - 7,5cm)
- woreczek na piony 

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij