0.00 PLN

WOS plansze

Cena brutto: 179.58 PLN

Rozmiar: .

.
Nr. Katalogowy: 243

Opis produktu
Pragniemy Państwu przedstawić pakiet edukacyjny do przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Pakiet ten ma na celu pomóc Państwu w prowadzeniu lekcji dotyczących transformacji ustrojowej w Polsce po 1989 r. oraz Konstytucji III RP, przeznaczony jest on do szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Plansza 1 - Przedstawia opisaną w punktach transformację ustrojową i powstanie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Plansza 1A - Pokazuje głównych przedstawicieli opozycji: Lech Wałęsa, Bronisław Geremek i Tadeusz Mazowiecki.
Plansza 1B - Zdjęcie przedstawia prace opozycji i ówczesnych władz rządzących w sprawie przemian ustrojowych i gospodarczych w Polsce od 6 lutego do 5 kwietnia 1989r. tzw. „Okrągły Stół”
Plansza 2 - Przedstawia siedem zasad ustroju Rzeczypospolitej Polskiej.
Plansza 3 - Przedstawia budowę Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i główne założenia zawarte w poszczególnych rozdziałach konstytucji.
Plansza 4 - Zawiera dziesięć historycznych konstytucji w dziejach Polski. Każda z nich opatrzona jest datą i nazwą.
Plansza 5 - Tekst preambuły łac. praeambulum - czyli uroczystego wstępu do konstytucji RP powołujący się na polskie tradycje historyczne oraz ważne wartości tj. prawda, sprawiedliwość dobro, piękno.

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij