0.00 PLN

Wybrane zagadnienia logopedyczne. Część II

Cena brutto: 21.00 PLN

Rozmiar: .

Część I – sz, ż, cz, dż” i dotyczy współpracy ortodontyczno-logopedycznej oraz terapii głosek s, z, c, dz.

Specjaliści z zakresu ortodoncji i logopedii mają wspólny obszar działania, jakim jest jama ustna. Przedmiot badania logopedów i ortodontów stanowią takie struktury anatomiczne, jak mięśnie warg, policzków i języka, podniebienie twarde i miękkie, wyrostek zębodołowy szczęki i część zębodołowa trzonu żuchwy z osadzonymi w nich zębami oraz czynność narządu żucia, a więc oddychanie, ssanie, połykanie, żucie i artykulacja.

Logopeda może być pierwszym specjalistą, który zwraca szczególną uwagę na stan jamy ustnej i uzębienia u dziecka w wieku przedszkolnym, które nie było jeszcze nigdy badane przez stomatologa. Dlatego jest wskazane, aby logopeda znał podstawowe zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii narządu żucia i ortodoncji, np. cechy prawidłowego zgryzu w uzębieniu mlecznym i stałym oraz charakterystyczne objawy wad zgryzu.

Recenzje:
“...dzięki rzetelnemu zaprezentowaniu zagadnień teoretycznych oraz połączeniu ćwiczeń w postaci tradycyjnego zeszytu i multimedialnych programów komputerowych, jest wartościowym narzędziem w terapii logopedycznej ...”
prof. dr hab. Jan Ożdżyński - Fundacja „Orator” Lublin

“...podręcznik przygotowany przez zespół specjalistów z dziedziny ortodoncji i logopedii stanowi cenną pomoc w terapii zaburzeń mowy ...”
prof. dr hab. n. med. Grażyna Śmiech-Słomkowska

Format: B5
Ilość stron: 64
ISBN 978-83-61339-36-6
  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij