0.00 PLN

Wykopaliska Mamut

Cena brutto: 36.90 PLN

Rozmiar: 17 x 22 x 6 cm

.

Nr katalogowy: 3236

Dla dzieci powyżej 8 lat.
Zestaw nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 lat.

UWAGA: ZALECANY JEST NADZÓR OSOBY DOROSŁEJ.

WYDOBĄDŹ… PRZESTUDIUJ… WYEKSPONUJ…

Zostań paleontologiem i wydobądź kości prehistorycznego mamuta, który żył na ziemi przed tysiącami lat.
Złóż kości według schematu, a powstanie efektowny szkielet.

CZY WIESZ, ŻE…

W roku 1977 górnicy pracujący w kopalni złota na Syberii odkryli zamrożonego młodego mamuta włochatego. Zwierzę miało tylko sześć miesięcy, kiedy umarło 40 000 lat temu.

Całego zamrożonego mamuta znaleziono także na Syberii w roku 1900. Stworzenie wciąż miało w swoim żołądku 14 kilogramów niestrawionego pokarmu zawierającego mech, trawę i igły sosny.

Mamuty miały bardzo silne, płasko zakończone zęby odporne na pęknięcie i ścieranie. Było to niezbędne rozwiązanie, jako że mamuty odżywiały się głównie twardą trawą mającą silne właściwości ścierające.

Zajrzyj do środka – znajdziesz tam więcej ciekawych faktów.

BAW SIĘ I UCZ JEDNOCZEŚNIE!

Opis produktu:
WYKOPALISKA MAMUT

Zestaw zawiera bryłę gipsu w której ukryte są kości dinozaura oraz narzędzia do prowadzenia wykopalisk. Po odnalezieniu i oczyszczeniu wszystkich kości można z nich złożyć cały szkielet. Gotowy szkielet ma około 21 centymetrów długości. Dołączona do zestawu kartonowa karta ekspozycyjna zawiera wiele ciekawych informacji na temat Mamuta na odwrocie.

Wymiary pudełka 17x22x6 cm.
  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij