Didakta Język polski 4 licencja na 40 stanowisk

Cena brutto: 699.00 PLN 674.04 PLN

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 699,00 zł

Ten multimedialny program edukacyjny służy zarówno do przećwiczenia i sprawdzenia wiadomości, jak i do doskonalenia języka polskiego w zakresie składni zdania, frazeologii, słowotwórstwa, ortografii i interpunkcji dla klas 1-3 na poziomie gimnazjum.

Ćwiczenie
Testy i ćwiczenia interaktywne podzielone są na następujące działy tematyczne:

Zdanie – złożone podrzędnie, złożone współrzędnie, związki wyrazowe, imiesłowowy równoważnik zdania
Części zdania – podmiot i orzeczenie, przydawka, dopełnienie, okolicznik
Frazeologia i leksyka – kultura i życie codzienne, synonimy, antonimy, wyraz rodzimy/wyraz obcy, archaizm/neologizm
Słowotwórstwo i stylistyka – budowa wyrazu, zdrobnienia/zgrubienia, styl, eufemizm/wulgaryzm/gwara, środki stylistyczne
Ortografia – uzupełniania ó/u, rz/sz/ż, h/ch, wyraz "nie"
Interpunkcja – interpunkcja w zdaniach pojedynczych i złożonych, skróty
Interaktywność
Program jest dostępny online, nie trzeba go instalować, ponieważ działa w dowolnej przeglądarce. Świetnie nadaje się do wykorzystania na tablicach interaktywnych.

Aplikacja umożliwia drukowanie ćwiczeń oraz testów, dlatego istnieje możliwość rozwiązywania zadań poza komputerem.

W ustawieniach każdego typu zadań można wybrać dowolną liczbę przykładów w zakresie od 5 do 30.

Program jest łatwy w obsłudze i dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu orientacja w programie nie stanowi problemu, także dla dzieci.

Tabele z wynikami dla każdego typu zadań informują o najlepszych uczestnikach. Wszystkie wyniki uzyskane przez dzieci wpisywane są do pliku, w którym jest zawarty rodzaj wykonanego zadania, data, godzina, liczba poprawnych i błędnych odpowiedzi oraz ocena końcowa.

Prosimy o dokonaniu wyboru typu instalacji i wpisanie go w polu Uwagi:

- sieciowa - wszystkie komputery szkoły są podłączone (kablowo lub bezprzewodowo - WiFi) z siecią szkolną i mają to samo miejsce służące do przechowywania danych. Aktywacja jest przeprowadzana tylko raz, na jednym, wybranym komputerze (PC).

- jednostanowiskowa - tę opcję proszę wybrać w sytuacji, gdy komputery nie są podłączone do jednej szkolnej sieci (w dzisiejszych czasach bardzo rzadka sytuacja). Programy muszą być wtedy zapisane na każdym PC, aktywację należy przeprowadzać na każdym PC osobno (jest to czasochłonne).

platforma PC

nośnik CD

wymagania sprzętowe Minimalne wymagania procesor Pentium, 16 MB RAM, karta graficzna wyświetlająca min. tysiące kolorów (hi-color), napęd optyczny CD-ROM – 4-krotna prędkość odczytu, mysz Zalecane wymagania procesor Pentium i wyższy, 32 MB RAM, karta graficzna wyświetlająca min. tysiące kolorów (hi-color), napęd optyczny CD-ROM – 8-krotna prędkość odczytu, mysz System operacyjny Windows 98/ME/2000/NT (SP6)/XP

wersja językowa polska

dodatkowe informacje Istnieje możliwość wysłania klucza w wersji elektronicznej.