Gra językowa Questions à la chaîne z polską instrukcją i suplementem

Rozmiar: .

Gra językowa Questions à la chaîne - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Questions à la chaîne jest grą językową ukierunkowaną na naukę zadawania pytań i prowadzenia mini-dialogów w języku francuskim, jak również na utrwalenie znajomości różnych form czasownikowych. Gra polega na dopasowywaniu do siebie pytań i odpowiedzi znajdujących się na wylosowanych przez graczy kartach.

Charakter gry: Gra w karty

Poziom trudności: A2-B1

Scenariusz prowadzenia rozgrywki: Należy potasować i rozdać uczestnikom karty. Osoba rozpoczynająca grę czyta pytanie znajdujące się na dowolnie wybranej przez siebie karcie, a zadaniem pozostałych graczy jest odnalezienie w możliwie najkrótszym czasie poprawnej odpowiedzi znajdującej się na innej karcie. Osoba, która odnajdzie na jednej ze swoich kart prawidłową odpowiedź, odczytuje ją, a następnie czyta znajdujące się poniżej pytanie, na które odpowiedzi szukają pozostali gracze. Prawidłowa odpowiedź na ostatnie pytanie z serii znajduje się zawsze na tej samej karcie, której pytanie zapoczątkowało grę. Osobą kończącą prawidłowo przeprowadzoną rozgrywkę będzie więc zawsze osoba, która zadała pierwsze pytanie.

Gra oferuje możliwość prowadzenia rozgrywki na poziomie A2, lub B1 (przy użyciu oddzielnych zestawów kart), bądź na poziomie mieszanym A2-B1 przy użyciu obu zestawów kart równocześnie.

Cele językowe: nauka form pytających, czasów gramatycznych oraz słownictwa języka francuskiego, nauka prowadzenia konwersacji w formie krótkich dialogów, nauka niektórych wyrażeń idiomatycznych

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka francuskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Questions à la chaîne doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

• wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,

• rozbudowane scenariusze rozgrywek,

• propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Zestaw zawiera:
-66 ilustrowanych kart z pytaniami i odpowiedziami
-broszurę metodyczną w języku francuskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.

Wydawnictwo:ELI PUBLISHING (ELI European Language Institute) & Wyd. ET TOI