0.00 PLN

Na tropach nauki Siła i ruch

Cena brutto: 755.22 PLN

Naukowe dociekania to seria pomocy dydaktycznych zaprojektowana do samodzielnej pracy ucznia nad danym zagadnieniem. Pierwszym etapem są angażujące doświadczenia, które łatwo wykonać przy użyciu prostych materiałów, a na końcu podsumować obserwacjami i wnioskami. Kolejny krok to różnorodne ćwiczenia i karty pracy, które nauczyciel znajdzie w zeszycie metodycznym. Zróżnicowana forma tych aktywności z powodzeniem zainteresuje uczniów, a tym samym pozwoli poszerzyć i utrwalić wiedzę wyniesioną z przeprowadzonych uprzednio doświadczeń.

Zagadnienia programowe i ćwiczone umiejętności:Uczniowie będą potrafić opisać własnymi słowami pierwszą, drugą i trzecią zasadę dynamiki Newtona wraz z podaniem przykładów jej zastosowania w praktyce w znanym im otoczeniu.
Uczniowie doświadczą, że niezrównoważone siły powodują zmiany w prędkości ciała w ruchu.
Uczniowie zrozumieją cechy jakościowe ruchu (pozycja, prędkość, przyspieszenie, pęd), a także poznają siły utrudniające ruch, tj. siłę tarcia.


Zawartość:17 kulek szklanych (12 dużych, 5 małych),
12 słomek,
12 balonów,
2 drewniane auta,
2 drewniane rampy,
2 arkusze papieru ściernego,
stacja startowa dla aut (karton),
miarka dwustronna 150 cm,
wężyk plastikowy 150 cm,
sznurek 10 m,
stoper elektroniczny,
8 kolorowych kart z opisem doświadczeń (A4),
zeszyt metodyczny z opisem 22 ćwiczeń i niezbędnymi kartami pracy (do skopiowania),
25 dwustronne karty "pojęcie-definicja",
składana plansza tematyczna.

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij