EduSensus Zabawy słowem

Rozmiar: w opisie

Zabawy słowem – rozwój sprawności językowej dziecka. Wysoko rozwinięta świadomość językowa jest niezbędna do tego, aby sprawnie posługiwać się językiem. Polega ona m.in. na znajomości zasad i reguł języka, posiadaniu bogatego zasobu słownictwa i umiejętności praktycznego korzystania z tej wiedzy.

Zabawy słowem to produkt stworzony specjalnie z myślą o podnoszeniu sprawności językowej u małych dzieci lub dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. Część pierwsza programu jest oparta na materiale nieliterowym, a część druga na materiale werbalnym. Program wspomaga działania zmierzające do tego, aby dziecko osiągnęło taki etap opanowania języka, który pozwoli mu na swobodną komunikację z otoczeniem (rozumienie mowy otaczających osób oraz umiejętność wyrażania własnych myśli). Zabawy słowem to zestaw ciekawych ćwiczeń pogrupowanych tematycznie, które są jedynie propozycją sposobu konstrukcji terapii. Program posiada bogaty zestaw kart pracy, doskonała oprawę metodyczną i transkrypcję nagrań z ekranu w wersji do wydruku.

Zabawy słowem to kompleksowe wsparcie każdego dziecka w procesie przyswajania języka.

Zabawy słowem umożliwiają:

• kompleksowe oddziaływanie w przestrzeni słuchowo-wzrokowo-ruchowej, którego celem jest stymulacja szeroko pojętej sprawności językowej
• indywidualizację procesu terapeutycznego
• stopniowanie trudności ćwiczeń
• powiększanie bądź ukrywanie dowolnych elementów graficznych
• swobodny wybór materiału spośród bogatego pakietu ćwiczeń leksykalnych pogrupowanych tematycznie np. brzmienie i znaczenie słów, stany emocjonalne, dyktanda, rzeczowniki, czasowniki, homonimy, synonimy itd.
• motywację ucznia dzięki systemowi wzmocnień pozytywnych
• pracę z programem dzieci z obniżoną percepcją, dzięki zastosowaniu szeregu udogodnień

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE:

• MS Windows XP/Vista/Windows 7
• Internet Explorer 6.0 lub wyższy
• zalecane: procesor klasy Pentium IV 2,4 GHz oraz 512 MB RAM
• karta dźwiękowa z wejściem liniowym z podłączonymi głośnikami lub słuchawkami
(w laptopach – karta dźwiękowa PCMCIA z wejściem liniowym)
• karta graficzna (minimalna rozdzielczość 800x600) z tysiącami kolorów
• mikrofon dołączony do zestawu Logopedia
• port USB
• mysz lub inne urządzenie wskazujące