Gra językowa Just the Job CD ROM

Just the Job  - digital edition to gra językowa przeznaczona do pracy z wykorzystaniem komputera lub tablicy interaktywnej umożliwiająca opanowanie nazw 40 zawodów w języku angielskim.

Charakter gry:   dopasowywanie do siebie kart

Poziom trudności:  A2

Cele językowe:
-poznawanie nazw zawodów w języku angielskim,
-poznawanie słownictwa i wyrażeń związanych z ich wykonywaniem.

Zasady gry:
Gra może być rozgrywana przez dwóch, trzech lub czterech graczy bądź drużyn. Na ekranie komputera wyświetlona zostaje karta z ilustracją przedstawiającąjeden z 40 różnych zawodów oraz następujące dwa zestawy kart:
- z nazwami zawodów (przewijane na boki strzałkami w kolorze czerwonym),
- z krótkimi zdaniami opisującymi te zawody (przewijane na boki strzałkami w kolorze zielonym).
Zadaniem gracza jest dopasowanie karty z nazwą, a następnie opisem zawodu do jej odpowiednika obrazkowego poprzez przeciągnięcie ich kursorem i umieszczenie na karcie z obrazkiem. Prawidłowe połączenie kart premiowane jest punktami oraz możliwością dopasowywania do siebie kolejnego zestawu kart składających się z obrazka, nazwy zawodu i jego opisu. Z kolei błędne połączenie skutkuje przejściem kolejki na następnego gracza.

Możliwość poznania wymowy słówek: Każdorazowe kliknięcie na kartęz nazwą lub z opisem zawodu umożliwia odsłuchanie nagranej wymowy tych wyrazów i zdań, dzięki czemu gracze mają możliwość poznania brzmienia i poprawnej artykulacji oraz samodzielnego ćwiczenia wymowy (na przykład poprzez głośne powtarzanie).

Rozgrywkę można prowadzić w sposób uproszczony gwarantujący graczom nieograniczony czas na wyszukanie właściwych kart lub z włączonym licznikiem czasu dającym każdemu graczowi minutę na dopasowanie jak największej ilości zestawów kart. Po przekroczeniu tego czasu kolejka przechodzi na następnego gracza.

Rozgrywka kończy się po odnalezieniu i prawidłowym dopasowaniu wszystkich zestawów. Zwycięzcą zostaje gracz (lub drużyna), który dopasuje więcej zestawów i tym samym zdobędzie więcej punktów.

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną,lub prywatne lekcje języka angielskiego), jak i trakcie zajęć w szkolnych przy wykorzystaniu komputera, komputera z projektorem, bądź tablicy interaktywnej.

Dodatkowe korzyści: Gra The Great Verb Game doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter ułatwia nawiązywanie relacji społecznych oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Wymagania sprzętowe:
Windows: procesor Intel Pentium 4, 1 GB RAM, karta wideo 128 MB, wersja systemu: Windows XP, Vista lub nowszy, rozdzielczość ekranu 800x600, karta dźwiękowa, zainstalowany Flash Player
Mac: procesor PowerPC G4 1 GHz , 1 GB RAM, karta wideo 128 MB, wersja systemu: Mac OS X v10.3.9 lub nowszy, rozdzielczość ekranu 800x600, , karta dźwiękowa, zainstalowany Flash Player

Zestaw zawiera:
-płytę CD-ROM z grą i z instrukcją opisującą zasady rozgrywki.
-pudełko formatu 19x13,5 cm z folią ochronną

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...