0.00 PLN

Gra językowa The Great Verb Game CD ROM

Cena brutto: 38.13 PLN

Rozmiar: .

The Great Verb Game - digital edition to gra językowa przeznaczona do pracy z wykorzystaniem komputera lub tablicy interaktywnej ukierunkowana na naukę stu najważniejszych czasowników angielskich oraz ich odmian przez osoby i czasy.

Charakter gry:   losowanie i dopasowywanie elementów

Poziom trudności:  A2-B1

Cele językowe:
-poznawanie i powtórka stu podstawowych czasowników angielskich,
-ćwiczenie odmian czasowników przez osoby i czasy gramatyczne.

Zasady gry:
Gra może być rozgrywana przez jednego lub wielu (maksymalnie czterech) graczy bądź drużyn. Na ekranie komputera wyświetlona zostaje losowo wybrana karta z ilustracją czynności i opisującym ją czasownikiem oraz dwa koła losujące. Pierwszy z graczy klika kolejno na koło losujące z nazwami czasów gramatycznych oraz z zaimkami osobowymi, a po ich zatrzymaniu w dolnej części ekranu wyświetlone zostają propozycje różnych form gramatycznych danego czasownika. Zadaniem gracza jest wybór odmiany pasującej do wskazań kółlosujących oraz przeciągnięcie jej kursorem i umieszczenie na karcie z obrazkiem. Prawidłowo wskazana forma premiowana jest punktem oraz możliwościąponownego losowania i odgadywania właściwej formy kolejnego zaproponowanego prze komputer czasownika. Z kolei błędne wskazanie skutkuje przejściem kolejki na następnego gracza.

Rozgrywkę można prowadzić w sposób uproszczony gwarantujący graczom nieograniczony czas na wyszukanie właściwych form czasownikowych lub z włączonym licznikiem czasu dającym każdemu graczowi minutę na dopasowanie prawidłowych form do jak największej ilości z zaproponowanych przez komputer czasowników. Po przekroczeniu tego czasu kolejka przechodzi na następnego gracza.

Zwycięzcą zostaje gracz (lub drużyna), który zdobędzie więcej punktów.

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną,lub prywatne lekcje języka angielskiego), jak i trakcie zajęć w szkolnych przy wykorzystaniu komputera, komputera z projektorem, bądź tablicy interaktywnej.

Dodatkowe korzyści: Gra The Great Verb Game doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter ułatwia nawiązywanie relacji społecznych oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Wymagania sprzętowe:
Windows: procesor Intel Pentium 4, 1 GB RAM, karta wideo 128 MB, wersja systemu: Windows XP, Vista lub nowszy, rozdzielczość ekranu 800x600, karta dźwiękowa, zainstalowany Flash Player
Mac: procesor PowerPC G4 1 GHz , 1 GB RAM, karta wideo 128 MB, wersja systemu: Mac OS X v10.3.9 lub nowszy, rozdzielczość ekranu 800x600, , karta dźwiękowa, zainstalowany Flash Player

Zestaw zawiera:
-płytę CD-ROM z grą i z instrukcją opisującą zasady rozgrywki.
-pudełko formatu 19x13,5 cm z folią ochronną

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij