PUS Łatwe ćwiczenia do nauki czytania 4

Rozmiar: 260x140, stron: 24

Opis:

Łatwe ćwiczenia do nauki czytania to seria 4 książeczek mających na celu przybliżenie dzieciom zagadnień związanych w literami, sylabami, spółgłoskami i samogłoskami.

Dzięki całej serii książeczek dziecko w zabawowy sposób przyswoi sobie nowy materiał ćwiczeniowy jak również spędzi czas nauki podczas zabawy, która to dla dzieci jest naturalną formą aktywności.

Dzięki książeczce Łatwe ćwiczenia do nauki czytania 4 dziecko uczy się:

• odczytywanie rozbudowanych zadań i dobieranie właściwych zakończeń,

• uzupełnianie krótkich rymowanych tekstów literackich brakującymi wyrazami lub zakończeniami wersów,

• odczytywanie zdań i określanie na podstawie ilustracji, czy są prawdziwe,

• dobieranie obrazków do rozbudowanych zdań,

• krótkie odpowiedzi na pytania, np.: ”Czy do skarbonki wrzucamy pieniądze? Tak czy nie?”

• odczytywanie i porównywanie zdań opisujących podobne do siebie obrazki,

• odczytywanie nazw zwierząt zapisanych od końca.

Sprawdzonym przykładem rozbudzania ukierunkowanej aktywności jest System Edukacji PUS – pomoc dydaktyczna do wykorzystania na każdym etapie rozwojowym dziecka, umożliwiająca różnorodność i wszechstronność dostosowania tematu i związanych z nim trudności do indywidualnych wymagań i potrzeb dziecka.

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...