EduSensus Logorytmika

Rozmiar: w opisie

Logorytmika – rytm i muzyka rozwijają zdolności komunikacyjne. Badania pokazują, że odpowiednie oddziaływania muzykoterapeutyczne bardzo pozytywnie wpływają na usprawnienie komunikacji językowej u dzieci. Rytm i muzyka rozwijają zdolności komunikacyjne i stanowią ogromne źródło przyjemności dla dzieci.

Logorytmika jest programem multimedialnym, który pokazuje, jak w ciekawy sposób można wykorzystać muzykę w profilaktyce i terapii logopedycznej.
Logorytmika to doskonały i niezwykle przydatny zestaw ćwiczeń kształtujących umiejętności językowo-słuchowo-ruchowe dziecka.
Główne cechy programu:

Program Logorytmika umożliwia:
• pracę indywidualną i grupową
• tworzenie autorskich programów lekcyjnych za pomocą funkcji Kreator Zajęć
• rozwój percepcji i pamięci słuchowej oraz koordynacji słuchowo-ruchowej
• urozmaicenie terapii dzięki zastosowaniu ponad 100 ćwiczeń ruchowych, słuchowych, a także słowno-muzycznych opartych na atrakcyjnych wierszach i piosenkach
• wzbogacenie procesu nauki dzięki zastosowaniu zestawu programów narzędziowych: Wirtualna klawiatura, Kompozytor melodii, gama C-dur, Wartości rytmiczne oraz Słowniczek terminów muzycznych
• motywację dzieci dzięki dźwiękowym i graficznym wzmocnieniom pozytywnym

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE:

• MS Windows XP/Vista/Windows 7
• Internet Explorer 6.0 lub wyższy
• zalecane: procesor klasy Pentium IV 2,4 GHz oraz 512 MB RAM