0.00 PLN

Sudoky

Cena brutto: 163.59 PLN

Rozmiar: .

.
Gra oparta na zasadach sudoku, gdzie liczby są zastąpione drewnianymi klockami z kolorowymi diamencikami. Wszystkie klocki wykładamy na stół diamencikami do dołu i mieszamy. Pierwszy gracz wyciąga jeden żeton i odwraca diamencikiem do góry. Kładzie go na dowolnym polu planszy. Każdy kolejny gracz postępuje tak samo – wyciąga żeton i umieszcza na wolnym (pustym) polu planszy, pamiętając jednak o tym, że kolor żetonu może występować tylko raz zarówno w rzędzie pionowym jak i poziomym oraz tylko raz w 6 –miejscowym polu. Wszyscy gracze sprawdzają, czy klocek jest ułożony poprawnie. Jeżeli gracz ułoży niepoprawnie klocek musi zabrać go z planszy i kładzie go obok siebie diamencikiem skierowanym do góry. Ten klocek może dopiero być ponownie położony, gdy wszystkie inne nie odwrócone klocki zostały wyłożone na kratkowaną folię. Podobnie jeśli gracz nie ma możliwości prawidłowego – zgodnego z zasadami, ułożenia klocka – pozostawia go przy sobie do następnej kolejki, diamencikiem ułożonym do góry.
Celem gry jest ułożenie jak największej liczby żetonów na planszy.
Zwycięzcą jest gracz, któremu pozostała najmniejsza liczba nie ułożonych żetonów. Wersja zasad dla zaawansowanych graczy: W tej wersji jest wymagana większa zręczność taktyczna, ponieważ gracze muszą znaleźć rozwiązanie jak umieścić pozostałe żetony po zabraniu ostatniego żetonu ze stołu. W tym celu mogą przesunąć inny żeton, aby znaleźć właściwe miejsce dla swojego żetonu.
Pozostałe zasady pozostają bez zmian – każdy kolor może występować tylko jeden raz w poziomym i pionowym rzędzie i 6-miejscowym polu.

Wartości pedagogiczne:
Diamenciki w sześciu różnych kolorach umieszczone w drewnianych klockach dają możliwość sprawdzenia graczom ich wprawy w koncentracji uwagi, umiejętności logicznego rozumowania, rozróżniania kolorów, śledzenia i analizowania układanych klocków.

Zawartość:
plansza umieszczona na podstawie wykonanej z drewna bukowego lakierowanego
36 klocków drewnianych z „diamencikami” w sześciu różnych kolorach


Certyfikat:

Produkt posiada znak bezpieczeństwa CE.

Surowce używane do ich produkcji posiadają wymagane atesty i spełniają wymogi określone przez Unię Europejską w dyrektywie EN 71.1, EN 71.2, EN 71.3

Odpowiednie dla
Wiek: od 4 lat
  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij