0.00 PLN

Jakie pomoce dydaktyczne do nauki matematyki są najbardziej interesujące?

Lekcje w szkole nie muszą być ani nudne, ani trudne. Specjalne materiały dydaktyczne do matematyki zachęcają uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcji. Dodatkowo dobór odpowiednich pomocy pomaga dzieciom w zapamiętaniu omawianych tematów oraz rozwija wyobraźnię uczniów. Przedstawiamy listę najbardziej interesujących pomocy dydaktycznych do matematyki, które sprawiają, że nawet najtrudniejsze tematy są prostsze i przyjemniejsze.

Przybory tablicowe

Tradycyjne wyposażenie szkół obejmuje cyrkle, kątomierze i ekierki oraz linijki. Niezwykle przydatne przybory tablicowe pomagają wykonywać zadania z geometrii na tablicy.

Bryły i figury geometryczne

Dzieci nie muszą używać wyobraźni, by mieć przed oczami omawianą podczas lekcji figurę - wystarczą odpowiednie pomoce dydaktyczne. Bryły i figury geometryczne pomagają wprowadzić dzieci w świat geometrii przestrzennej.

Liczydła

To niezbędne wyposażenie przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Liczydła pozwalają uczniom rozwijać wyobraźnię i umiejętności analityczne na początkowym etapie nauki. Oprócz modeli tradycyjnych dostępne są także liczydła sztalugowe, które dodatkowo posiadają tablicę do zapisywania równań.

Zegary

Wspomagają utrwalenie odczytywania i zapisywania czasu. Nadrukowane cyfry wraz z ruchomymi wskazówkami pomagają uczniom również w nauce wyliczania upływu czasu. Zegary dostępne są w wielu formach, np. maty podłogowej lub standardowego zegara demonstracyjnego do nauki.

Układanki, gry planszowe i plansze interaktywne

Oprócz tradycyjnych pomocy dydaktycznych do nauki matematyki istnieją także inne materiały, które umożliwiają naukę przez zabawę. Gry planszowe uczą logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię. Układanki Schubitrix przypominają domino, grę, która znają wszyscy, jednak w tym przypadku elementy układanki są trójkątne, a na każdym boku znajdują się zapisane zadania lub odpowiedzi.

Gry multimedialne

Czyli to, co dzieci lubią najbardziej – nauka przez zabawę. Zależnie od konkretnej gry multimedialnej, uczniowie biorą udział w różnych wyprawach - odkrywają zagrożone gatunki zwierząt, organizują koncerty, naprawiają zabawki w wesołym miasteczku oraz przeżywają inne ciekawe przygody.

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij